Fransız Ördeği Yavrusu Orvia ST5

Fransız Ördeği Yavrusu Orvia ST5

Fransız Ördeği Yavrusu Orvia St5

orvia st5

Fransız Ördeği yavrusu Orvia St5 Fransaya ait ırk ördek, etlik sınıfıdır. Rengi beyaz olmakla birlikte 50 günde kesime gelir 60 günde 4 kiloya ulaşır, eti pekin ördeğinden daha lezzetlidir. Orvia St5 Ördek civcivi, Orvia Ördekgiller ailesinin bir üyesi olup kazdan daha ufak kısa boylu, kısa boyunlu, gagası yassı olan, perde ayaklı, kısa bacaklı ,suyu çok seven ve

yabani olanlar hariç uçamayan bir kuş türüdür. Bu kuş türüne dünyanın hemen hemen her yerinde, özellikle sulak alanlarında rastlamak mümkündür. Orvia Ördekler  çoğunlukla  göl  ve bataklık alanlarda yaşarlar. Hızlı akan  nehir ve deniz kenarlarında yaşayan Orvia Ördeklere rastlamakta mümkündür. Beslenme ihtiyaçlarını kolay sağlayabilen Orvia St5 Ördeklerin evcil bir çok çeşidi üretilmeye başlanmıştır.
Türkiye’de  Orvia Ördekler birden fazla cinsin karışımından elde edilen sentez denebilecek melez  hayvanlardır. Diğer yabancı ülkelerde ise ehlileştirilmiş Kampbel, Pekin, Ruen gibi ırklar bulunmaktadır. Orvia Ördeklerin evcil olanları çoğunlukla vahşi bir tür olan yeşilbaşlı Orvia Ördekten türemiştir. Yassı gagaları, badi badi yürüyüşleri ve çıkardıkları  vak  sesleri Orvia Ördeklerin en belirgin özelliklerindendir. Orvia Ördeklerin kısa bacakları bedenlerinin arka kısmında  olduğu için yürürken sıkıntı yaşarlar.

Fransız Ördeği Yavrusu Özellikleri

fransız ördeği yavrusuOrvia Ördeklerin erkek olanları dişi olanlarına nazaran daha büyük ve görkemlidir.İlkbahar ve kış aylarında yeterli seviyede beslendikleri için etleri daha lezzetli olmaktadır.Bu beslenme işini de bu mevsimler boyunca bol bol avlanmaya borçludurlar. Evcil Orvia Ördeklerden et, yumurta ve süs amaçlı yararlanılır.Ayrıca soğuğa ve yağmura en dayanıklı canlılardandır .Erkek Orvia St5 Ördeklerin fiziksel görüntüsü genelikle görkemli, parlak ve renklidir.Boyun kısımları ise çoğunlukla yeşildir. Erkek Orvia St5 Ördeklerin tüyleri yeşil, kurşuni, siyah, beyaz, mavi renklerinin karışımından olup ördeğe güzel ve parlak bir görüntü katar.

Buradan civciv cinslerini inceleyebilirsiniz.

Buradan tüm tavuk, civciv, hindi, ördek, horoz çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

No Comments

Post A Comment