Pekin Ördek Civcivi

Pekin Ördek Civcivi

Pekin Ördek Civcivi

Pekin ördek civcivi hem ticari amaçlı hem de küçük ölçekli et veya yumurta üretimi için yetiştirebilirsiniz. Hatta evinizin arka bahçesinde diğer kuşlar veya hayvanlarla birlikte bile yetiştirebilirsiniz.

Pekin ördek civcivi, cesur kuşlardır ve fazla bakım gerektirmezler. Her türlü çevresel şarta kolaylıkla adapte olabilirler.

pekin ördek civciviPekin ördek Yumurtalarını gece veya gündüz bırakırlar. Yani her sabah taze yumurta toplayabilirsiniz. Ve günün geri kalan kısmında diğer işlerinizi halledebilirsiniz çünkü ördeklerin bakımı için fazla zaman ayırmanıza gerek yoktur.

Pekin ördekleri yaygın kuş hastalıklarına karşı oldukça dirençlidir.

Ördekleri farklı yemlerle besleyebilirsiniz. Pekin ördek civcivi yemlerinde buğday, mısır, pirinç, meyveler ve diğer düşük maliyetli ve kolay bulanabilen gıdalar bulunur. Aynı zamanda doğal eğilimli olan su bitkileri, yosun, yeşil bakliyat, mantar, solucanlar, sümüklü böcek, kurtçuk ve çeşitli böcekleri de tüketen ördekler yem maliyetlerinizin doğrudan düşmesine yardımcı olur.

pekin ördek civciviÖrdek yemi

Ördekler genellikle her türlü yemi yer. PEKİN ÖRDEKlerinizi tavuklar gibi besleyebilirsiniz. Ancak ördek yemine bazı katkı maddeleri eklemeniz gerekir. Bazı ördekler tavuklardan daha fazla yumurtladığı için yem konusunda dikkatli olmanız gerekir. Yemlerine gerekli besin maddelerini ekleyin. Küçük ölçekli veya evcil ördek çiftliklerindeki ördekler kepek, mutfak atığı ve salyangozlarla beslenebilir. Unutmayın ki ördekler çok yemek yer.

Ördek eti ve yumurtası pazarı

Ördek ürünlerini ( et ve yumurta ) pazarlamak oldukça kolaydır. Dünyadaki herkes ördek etini ve yumurtasını sever. Bazı yerlerde ördek eti ve yumurtası tavuk eti ve yumurtasına göre daha çok sevilir. Ördek yumurtaları tavuk yumurtalarına göre daha büyüktür. Bazı yerlerde ördek yumurtası ete göre daha popülerdir. Bununla birlikte ördek yumurtası ve etinin pazarlamasıyla ilgili herhangi bir sıkıntı yoktur.

Pekin Ördek Civcivi Irkları

Dünyanın farklı noktalarında yaşayan çeşitli birçok ördek türü vardır. Ancak her ırk ticari ördek yetiştiriciliği için uygun değildir. Bazı ırklar yumurta üretimi için uygundur ve bazıları da ticari et üretimi için uygundur. Ördeklerin üretim türüne bağlı olarak genellikle üçe ayrılır.

 • Eti için yetiştirilen ördek ırkları
 • Yumurtası için yetiştirilen ördek ırkları
 • Hem et hem de yumurta için yetiştirilen ördek ırkları
 • Pekin ördek, Pekin Ördeği, Satışı, İmalatı, Siparişi, Fiyatı, Üretimi, Çiftliği

 

Buradan civciv cinslerini inceleyebilirsiniz.

Buradan tüm tavuk, civciv, hindi, ördek, horoz çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

2 Comments
 • civciv satışı
  Posted at 01:50h, 24 Nisan Yanıtla

  sayın yetkili orjinal australorp dişi civciv almak istiyorum ilk etapta 100 adet almak istiyorum eğer beğenirsem ve istediğim gibi olursa 200 veya 300 adet daha alacağım fiyat ve bilgi hususunda mail adresime veya tlf dan bilgi vermenizi rica eder hayırlı işler dilerim
  saygılarımla
  not=acele cevabınızı bekliyorum.

 • civciv siparişi
  Posted at 01:51h, 24 Nisan Yanıtla

  Merhaba

  Biz ross 308 ırkı, bir günlük broiler (etlik) civcivler ile ilgilenmekteyiz. Acaba siz üretici misiniz? Öngörülen minimum alım miktarı 20 000 adet, gönderilecek ülkeTürkmenistan. Civcivler konusunda bilgi ve fiyat verebilirseniz çok memnun olurum.

  Saygilarimla,

Post A Comment